15.3.2023

Vyplatí se koupit minibagr?

Pořízení minibagru je zcela individuální záležitost. Kupující by měl zvážit několik různých aspektů a podle nich se pak rozhodnout, jestli se mu nákup minibagru vyplatí či nikoliv.

Aktuální nabídka aukce na Veacom.cz

Online aukce: CATERPILLAR  336
18163 CATERPILLAR 336
Najeto 6 759 MTH
Rok výroby 2019
Palivo Nafta
Stanoviště
Markowice
mapa
Vyvolávací cena
4 637 100 CZK
Cena bez DPH
Online aukce: CATERPILLAR  324E
18148 CATERPILLAR 324E
Najeto 12 614 MTH
Rok výroby 2012
Palivo Nafta
Stanoviště
Markowice
mapa
Vyvolávací cena
1 486 250 CZK
Cena bez DPH
Online aukce: CATERPILLAR  330 CL
18133 CATERPILLAR 330 CL
Najeto 23 896 MTH
Rok výroby 2004
Palivo Nafta
Stanoviště
Markowice
mapa
Vyvolávací cena
945 255 CZK
Cena bez DPH
Online aukce: CATERPILLAR  385B
18042 CATERPILLAR 385B
Najeto 26 000 MTH
Rok výroby 2005
Palivo Nafta
Stanoviště
Częstochowa
mapa
Vyvolávací cena
1 486 250 CZK
Cena bez DPH
Online aukce: CATERPILLAR  206 B/FT 4X4
17851 CATERPILLAR 206 B/FT 4X4
Najeto 12 801 MTH
Rok výroby 1994
Palivo Nafta
Stanoviště
Cheb 2
mapa
Vyvolávací cena
149 000 CZK
Cena bez DPH
Online aukce: CATERPILLAR  M313D 4X4
17886 CATERPILLAR M313D 4X4
Najeto 8 996 MTH
Rok výroby 2014
Palivo Nafta
Stanoviště
Vígľaš
mapa
Vyvolávací cena
1 164 659 CZK
Cena bez DPH
Online aukce: KOMATSU  PW160
15809 KOMATSU PW160
Najeto 12 709 MTH
Rok výroby 2007
Palivo Nafta
Stanoviště
Siewierz
mapa
Vyvolávací cena
564 775 CZK
Cena bez DPH
Online aukce: KOMATSU  PW 160-7EO
17632 KOMATSU PW 160-7EO
Najeto N/A
První registrace 6/2012
Palivo Nafta
Stanoviště
Praha 10 - Malešice
mapa
Vyvolávací cena
299 000 CZK
Cena bez DPH
Online aukce: KOMATSU  PC 210-6K
17484 KOMATSU PC 210-6K
Najeto N/A
Rok výroby 2000
Palivo Nafta
Stanoviště
Nečín
mapa
Vyvolávací cena
59 000 CZK
Cena bez DPH
Online aukce: JCB  JS200LC
16754 JCB JS200LC
Najeto 8 466 MTH
Rok výroby 2009
Palivo Nafta
Stanoviště
Dąbrowa Górnicza
mapa
Vyvolávací cena
713 400 CZK
Cena bez DPH
Všechna vozidla

Jaké aspekty při nákupu minibagru zvážit?

1. Účel použití

Pokud potřebujete bagr na menší projekty, kde bude nutné vykopávat a zasypávat jámy, odstraňovat zeminu nebo přemisťovat materiál v malém měřítku, menší verze klasického bagru vám postačí. Na velké stavby a rozsáhlé stavební činnosti sáhněte raději po větším stroji, který vám ušetří čas.

2. Četnost používání

Jestliže budete minibagr využívat jen párkrát v roce, případně pouze jednorázově, určitě vás vyjde levněji pronájem minibagru. Při pravidelném používání minibagru na delší dobu je koupě minibagru výhodnější.

3. Finanční možnosti

Nákup minibagru je dražší než si ho pronajmout. Pokud nemáte dostatek financí na koupi minibagru, může být výhodnější si stroj pouze pronajmout.

4. Uskladnění

Nemáte-li dostatečně velký prostor nebo možnosti, kam bezpečně malý bagr odstavit, raději si minibagr pronajměte.

5. Zkušenosti s obsluhou

Pokud nemáte zkušenosti s řízením minibagru, může být výhodnější zajistit si pronájem minibagru od firmy, která vám zajistí i profesionálního operátora. Jestli jste prošli školením obsluhy stavební techniky a máte potřebnou způsobilost, můžete samozřejmě minibagr ovládat sami.

Na jaké projekty je minibagr vhodný?

Obecně se minibagr používá pro menší projekty a projekty s omezeným rozpočtem. Může se jednat o různé úkoly, které je nutné provádět v omezeném prostoru - například údržba zahrad, vykopávání záhonů, stěhování kamenů, oprava úzkých silnic, drobné úpravy terénu či výkopové práce pro základy různých staveb. Minibagr je díky své malé velikosti lépe ovladatelný a zároveň spotřebovává méně paliva.

Jaká je spotřeba nafty minibagru?

Spotřeba nafty je závislá na konkrétním modelu minibagru, ale také na dalších vlastnostech. Spotřeba paliva bagru je ovlivněna stavem motoru, pracovními podmínkami a stylem řízení. Obecně se spotřeba nafty minibagru pohybuje v rozmezí od 2 do 6 litrů za hodinu. Menší a méně výkonné minibagry mají nižší spotřebu nafty, zatímco větší a výkonnější minibagry mají vyšší spotřebu nafty. Částečně má vliv na spotřebu i správná údržba a servis.

Platí se silniční daň za minibagr?

Silniční daň se vztahuje na provoz vozidel na pozemních komunikacích a závisí na hmotnosti a typu vozidla. Minibagr je druh vozidla, které je primárně určeno pro práci na staveništi a nikoliv k jízdě po silnici. Proto se nemusí registrovat jako silniční vozidlo a nepodléhá silniční dani. Na pozemní komunikaci se musí minibagr přepravovat na nákladním automobilu nebo přívěsu v souladu s příslušnými silničními předpisy.

Vyplatí se používat minibagr za traktor?

To záleží na tom, jak traktor používáte. Bagr a traktor mají odlišné funkce i vlastnosti. Bagr je primárně určen pro práci na staveništi, jeho hlavní funkcí je kopání a přesouvání zeminy, kamenů a jiných materiálů. Traktor je zemědělský stroj, který je konstruován pro práci na polích, případně v lese. Dá se doplnit o speciální nástavby (pluh, sekačka, rozmetadlo a návěs), díky nimž zvládne různé druhy zemědělských prací. Pokud potřebujete provádět stavební práce na staveništi, není vhodné bagr vyměnit za traktor. Na druhou stranu, když potřebujete pracovat na poli, traktor je vhodnější volbou než bagr.

Vyplatí se používat minibagr za auto?

Minibagr a auto jsou dva rozdílné dopravní prostředky určené pro jiné účely. Minibagr zvládá provádět úkoly na stavbě (kopání, přemísťování a manipulace s materiály), zatímco automobil je určen převážně pro přepravu osob a menších nákladů. Minibagr nesmí jezdit na pozemních komunikacích, musí se přepravovat na speciálních nákladních vozidlech nebo přívěsech připojených za autem. Použití bagru jako automobilu pro přepravu osob a předmětů je nepraktické, nebezpečné a ze zákona zakázané.

Jaké jsou výhody bagrů z Polska?

Polští výrobci minibagrů nabízejí stroje za mnohem nižší cenu než konkurence. Zákazníci mohou výhodně zakoupit kvalitní stavební stroj za méně peněz. V Polsku je široký výběr minibagrů, které uspokojí různé potřeby zákazníků. V nabídce najdete menší modely pro drobné stavební práce i větší stroje pro rozsáhlejší projekty. Polské bagry disponují vysokou kvalitou a moderními technologiemi, jež zajišťují spolehlivost a výkonnost stroje. Náhradní díly pro polské minibagry se dají sehnat i u nás, takže se nemusí dovážet ze zahraničí.

Kde koupit polský minibagr?

Mezi nejznámější výrobce minibagrů v Polsku patří společnosti Eurocomach, Digger, Hidromek Polska, Mecalac Polska nebo PROMAX. V České republice je možné minibagry z Polska zakoupit u několika prodejců stavebních strojů a techniky, kteří spolupracují s polskými výrobci minibagrů. Pokud chcete ušetřit, můžete se porozhlédnout po použitých bagrech z Polska, které můžete zakoupit buď v bazarech, nebo vydražit v aukčních portálech. Zásadou je vybrat si spolehlivého prodejce bagrů..

Vyplatí se koupit čínský minibagr?

Minibagry z Číny jsou stále oblíbenější volbou pro stavební a zemědělské práce po celém světě. V porovnání s evropskými a americkými značkami jsou bagry dostupné za mnohem výhodnější cenu, nicméně je důležité pečlivě si vybrat konkrétní model. Věnujte pozornost recenzím ostatních zákazníků, kteří mají s daným strojem zkušenosti. Dále je třeba zjistit, jakou výrobce poskytuje na čínské minibagry záruku a podporu. Porovnáním ceny, funkcí, kvality konstrukce a životnosti se můžete rozhodnout, zda je pro vaše potřeby výhodné koupit bagr z Číny, nebo zvolit raději jiného výrobce.

Kolik stojí minibagr?

Cena minibagru se liší dle značky, modelu, rozměrů, výkonu a dalších specifikací. Také záleží na lokalitě a prodejci. V České republice se ceny nových minibagrů pohybují v rozmezí od 400 000 Kč až do 2 000 000 Kč. Je důležité si uvědomit, že pořizovací cena minibagru není jediným nákladem, který s ním souvisí. Je třeba zohlednit i náklady na údržbu, servis a opravy, palivo, pojištění a další faktory, které mohou ovlivnit celkové náklady na vlastnictví a provoz minibagru. Jestli hledáte stavební stroj za rozumnou cenu, vyplatí se koupit použitý nebo zánovní stroj.

Kolik stojí pronájem minibagru na hodinu?

Cena minibagru se odvíjí od skutečnosti, zda ho vlastníte, nebo si ho chcete pronajmout. Když máte vlastní bagr, který umíte ovládat sami, provoz vás bude stát jen spotřebované palivo. V opačném případě si půjčovny stavebních strojů účtují částku přibližně 390 Kč za hodinu a více. Minibagr se vyplatí pronajmout na celý den za zvýhodněnou cenu. Další náklady jsou spojené s pohonnými hmotami, dopravou, pojištěním a potřebným příslušenstvím, které potřebujete pro provedení konkrétního úkolu. Nesmíte zapomenout, že profesionální obsluha bagru je další z nutných výdajů, s nímž musíte počítat.

Jaký je rozdíl mezi bagrem a rypadlem?

Bagr i rypadlo jsou těžké stavební stroje, které se používají pro práci na stavbě. Hlavní rozdíl mezi bagrem a rypadlem tkví v jejich velikosti. Bagr je obvykle menší a méně výkonný. Je vybaven plochou lžící, kterou používá nejčastěji k odstraňování malého množství zeminy, ke hloubení výkopů nebo k naložení materiálu na nákladní automobily. Rypadlo je větší a silnější než bagr. K pohyblivému ramenu má připojenou lžíci s hroty, které jsou vhodné k prořezávání a odstraňování velkého objemu zeminy. Rypadla zvládají vykopat hlubší a větší jámy, například základy pro rodinné nebo panelové domy. Hodí se rovněž ke hloubení kanálů a potoků.

Autor článku: Redakce portálu Veacom.cz